17 marca, na czwartej godzinie lekcyjnej, klasy uczestniczące w projekcie Winiary pn. „Żyj smacznie i zdrowo” wzięły udział w drugim spotkaniu w ramach tegorocznej edycji, które przygotowały dziewczęta z koła biologicznego pod opieką pań: Joanny Tousty, Alicji Słomy i Natalii Surgiel. Temat przewodni prelekcji związany był ze zdrowym i praktycznym żywieniem.

Wykład uczennic, uzupełniony o multimedialne treści, był bardzo ciekawy. Wszyscy z zapartym tchem zgadywali, jakie składniki ma napój, którym poczęstowano uczestników prelekcji. Liczne ciekawostki, dot. m.in. wagi spożywanego przez człowieka jedzenia w ciągu życia wywołały wśród obecnych na spotkaniu wiele emocji.

W prelekcji wzięła udział Wicedyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Teresa Borowska, która podsumowując spotkanie, podziękowała członkiniom koła biologicznego za tak rzeczowe przygotowanie oraz opiekunom za inspirowanie uczniów do działania w tak ważnej dla młodego pokolenia kwestii – zdrowego odżywania.