28 stycznia 2016 roku odbyła się pierwsza prelekcja w ramach tegorocznego projektu „Jedz smacznie i zdrowo”. To już czwarta edycja projektu, w której udział biorą uczniowie z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza.

Członkowie koła biologicznego, którzy pod opieką pań: Joanny Tosty, Alicji Słomy, Natalii Surgiel i Agaty Błaszczak przygotowali ciekawy wykład nt. zdrowego odżywiania, precyzyjnie przedstawili zalecane posiłki dla nastolatków oraz podstawowe zasady dot. prawidłowego żywienia. Praktyczne schematy i infografiki zaprezentowane w formie multimedialnej prezentacji urozmaiciły tę lekcję, którą poprowadzili dla uczniów klas: Ia, Ib, IIa i IIb ich koleżanki.

Wkrótce odbędzie się kolejne spotkane projektowe, które jeszcze bardziej poszerzy wiedzę naszych uczniów nt. „sztuki prawidłowego odżywiania”.