Drodzy Nauczyciele!
Kochani Uczniowie!
Szanowni Państwo!

Miniony rok zapisał się w naszej pamięci jako czas pełen sentymentu, wspomnień i refleksji. Niewątpliwie spowodowane jest to obchodami Roku Jubileuszowego 70-lecia istnienia naszej szkoły. 4 września był niezwykłym dniem, podczas którego cała społeczność Miejskiego Gimnazjum celebrowała tę piękną rocznicę. Jestem głęboko przekonana, że pamięć i nastrój, jaki panował tamtego dnia, będzie emanował do końca roku szkolnego – roku Wielkiego Jubileuszu 70-lecia najstarszej szkoły w Darłowie.

Żegnając kończący się 2015 rok pragnę zwrócić uwagę na wiele sukcesów, jakie osiągnęli nasi uczniowie. Niezwykle cieszy sukces dwóch uczennic – Laureatek Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych: Marty Sobieraj (Laureatka Konkursu Biologicznego) i Klaudii Szymczak (Laureatka Konkursu Języka Niemieckiego). Wszyscy jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Mam nadzieję, że w ślady naszych laureatów pójdą uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego tegorocznych Konkursów Przedmiotowych: Jakub Bobrowski (Konkurs Języka Angielskiego), Dawid Jasiewicz (Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie) i Magdalena Zawadka (Konkurs Polonistyczny). Trzymam za Was kciuki!
Nasi wspaniali sportowcy niejednokrotnie w mijającym roku udowodnili swój hart ducha i determinację. Możemy poszczycić się mistrzyniami powiatu w piłce siatkowej oraz sukcesami indywidualnymi: mistrzostwem powiatu w rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegu na 2000 m i innymi wysokimi lokatami, które zdobyli nasi reprezentanci na mistrzostwach lekkoatletycznych.
W maju na ekranie darłowskiego kina mogliśmy zobaczyć pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany przez uczniów naszej szkoły. „Crazy Hamlet” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej, czego dowodem jest m.in. ilość wyświetleń filmu na portalach społecznościowych.
Wszystkie sukcesy, zarówno te drużynowe, jak i indywidualne, niezmiernie cieszą!

Dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom angażującym się w życie kulturalne Miejskiego Gimnazjum. Chór „Cantabile”, 13 DWDH „Szare Szeregi”, koła zainteresowań, SKW „Esperanza” i inne organizacje uczniowskie są doskonałymi przykładami aktywności społecznej uczniów. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób działa bezinteresownie na rzecz dobra wspólnego, jakie stanowi szkoła.

Przed nami rok wyzwań. Życzę pełnego wykorzystania każdego z 366 dni nadchodzącego roku 2016. Nauczycielom życzę zadowolenia z wyników nauczania, osiąganych przez naszych podopiecznych. W naszej codziennej pracy kierujmy się sentencją Arystotelesa, że: „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki możemy dać dziecku – jest wykształcenie”. Uczniom klas trzecich życzę jak najlepszych wyników z egzaminów gimnazjalnych oraz możliwości wybrania tych szkół ponadgimnazjalnych i tych dróg życiowych, które będą spełnieniem Waszych marzeń i pozwolą na realizację postawionych sobie celów. Pozostałym uczniom chcę złożyć życzenia zdobywania bardzo dobrych ocen, które przełożą się na świadectwo z wyróżnieniem.

Niech będzie to czas pełen uśmiechu, miłości, wspaniałych chwil i spotkań.

Do siego roku!

Dyrektor Miejskiego Gimnazjum