Pan Artur Hamerling, nauczyciel naszego gimnazjum oraz instruktor szkolnego koła modelarskiego, zdobył złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Federacji Naviga w mikromodelarstwie okrętowym w Sandomierzu. Mistrzostwa w modelarstwie okrętowym zorganizowano w pomieszczeniach Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu modelarzy z Polski i Ukrainy. Razem wystawili ponad 250 modeli statków i okrętów. Pan Artur Hamerling zgłosił do konkursu cztery modele. Prace nauczyciela zdobyły złoty i srebrny medal w klasie C6 (modele okrętów z plastiku w skali 1/250 bądź mniejszej) oraz dwa brązowe medale w klasie C3A (dioramy o tematyce morskiej). Laureat złotego medalu, czyli model pancernika rosyjskiego ,,Cesarewicz” z czasów wojny rosyjsko – japońskiej, reprezentować będzie Polskę na mistrzostwach świata w modelarstwie okrętowym w Rumunii w roku 2018 roku. Gratulujemy Panu Arturowi i życymy kolejnych sukcesów!