W pierwszym dniu uroczystych obchodów Dni Darłowa, połączonych z 704. Urodzinami Miasta króla Eryka, 19 maja, w darłowskim kinie „Bajka” odbyło się widowisko poetycko – taneczne. Mieszkańcy miasta, goście i zgromadzona publiczność mogli odbyć wspaniałą podróż poprzez fale poezji gimnazjalistów powiatu sławieńskiego. W przepiękny rejs statkiem m/s Złota Muszla 2016 publiczność zabrało Darłowskie Studio Taneczno- Wokalne Revoltade pod kierunkiem p. Dariusza Chimko i uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie. Na mostku kapitańskim stanął Marcel Harasimiuk, który przeprowadził statek poprzez meandry wyróżnionej i nagrodzonej poezji ukazującej piękno naszej małej Ojczyzny oraz urok Morza Bałtyckiego. Nad wszystkim czuwał Neptun –Tomasz Tornow i Prozerpina – Gaja Ciężkowska. To oni powierzyli zadanie prezentacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy marynarzom: p. Małgorzacie Świątkowskiej- dyrektor darłowskiego gimnazjum, p. Arkadiuszowi Sipowi- dyrektorowi DOK, polonistkom: p. Ewie Majdańskiej i p. Wiesławie Wasiuk oraz młodszemu koledze-Gaborowi Struk. Pierwszymi oficerami, odpowiedzialnym za reżyserię, choreografię, scenografię i muzykę, mianowano p. Angelikę Kuriatę i p. Dariusza Chimko.

Zespół ds. promocji szkoły