Złotą Muszlą w piękny rejs…

        27 marca 2015 r. w darłowskim kinie Bajka odbył się XII Finał Konkursu Poezji Morskiej. Złotą Muszlą 2015 w piękny rejs po poezji morskiej gimnazjalistów powiatu sławieńskiego zabrał nas organizator konkursu- Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie. W tegorocznym finale wzięło udział 32 uczniów z 8 gimnazjów powiatu sławieńskiego. Byli to reprezentanci gimnazjum
w Postominie, gimnazjum we Wrześnicy, Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku, Zespołu Szkół w Pieszczu, Gimnazjum w Dąbkach, gimnazjum
z Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie oraz Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza
w Darłowie. Uczestnicy napisali 43 wiersze i 3 szanty. Jury w składzie pani Mariola Andrys- Apanaszczyk, pani Mariola Kowalczyk, pani Urszula Musielewicz, pan Bogusław Janiczak i pan Jan Schwarzlose nagrodziło trzema muszlami i wyróżniło równorzędnie 9 wierszy oraz 1 szantę. Główną nagrodę, Złotą Muszlę, zdobyła Lena Jeżewska z Postomina, Srebrną- Kinga Warda
z Darłówka a Julia Kowalik ze Słowina otrzymała Brązową Muszlę. Wyróżnienia otrzymały: Daria Szwiec z Pieszcza, Oliwia Biedrowska i Wiktoria Gutowska z Wrześnicy, Klaudia Szymczak
z Darłowa, Maja Chocianowska i Wiktoria Olszewska z Postomina, Agnieszka Peła, Ada Kluszczyńska i Wktoria Zych ze Sławna. Jury nagrodziła szantę Justyny Pawelec z Wrześnicy. Gratulujemy! Nagrody dla młodych poetów ufundowali: poseł na Sejm RP pan Andrzej Lewandowski, Starosta Powiatu Sławieńskiego pan Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowa pan Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Darłowo pan Radosław Głażewski, Urząd Miasta Sławno, przewodnicząca Rady Miasta Darłowa pani Krystyna Sokolińska, dyrektor Zarządu Portu
w Darłowie pan Waldemar Śmigielski, kapitan portu w Darłowie pan Bogusław Janiczak, zastępca dyrektora Miejskiego Gimnazjum w Darłowie pani Teresa Borowska, Bałtycki Bank Spółdzielczy
w Darłowie, Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku pan Tomasz Bobin, Biuro Promocji Miasta Darłowa, właściciele sklepu EURO BIT- państwo Sylwia i Piotr Bucoń.

       Honorowym gościem XII finału Złotej Muszli była absolwentka naszego gimnazjum, dziennikarka TVP, pani Arleta Bojke.
Recytacje wyróżnionych i nagrodzonych wierszy  uświetniły występy pani Karoliny Chimko, darłowskiego studia taneczno-wokalnego  Revoltade i pana Jana Schwarzlose. Choreografię do finału przygotowała pani Karolinia Chimko a nad całością czuwał pan Dariusz Chimko, kierownik studia Revoltade.

       Dziękujemy także panu Arkadiuszowi Sipowi oraz pracownikom kina Bajka za gościnę i pomoc. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację konkursu oraz przyczyniły się do uświetnienia finału Złotej Muszli, serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Brzozowska
Fot. Magdalena Burduk | Biuro Promocji Miasta Darłowa

IMG_5638IMG_5640
 

 

 

 

 

brakIMG_5645
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643

papieski-1