Od początku października w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie trwała zbiórka karmy dla zwierząt, zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza „Esperanza”. Nieobojętni na apel o pomoc uczniowie – ludzie „wielkiego serca” – ofiarowali blisko 40 kg karmy.


 
 

 

 

 

 

25 października członkowie szkolnego koła wolontariatu wraz z koordynatorem – p. Anną Kwiatkowską i p. Justyną Kowalską odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie „Leśny Zakątek”, aby przekazać uzbierane podczas zbiórki pożywienie dla czworonożnych przyjaciół. Tamtejsi pracownicy, w ramach podziękowania za ofiarowane wsparcie, oprowadzili naszych wolontariuszy po terenie „Leśnego Zakątka”, opowiadając o niesamowitych, niekiedy smutnych, przeżyciach lokatorów schroniska.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza” bardzo dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i zachęcają do aktywnego uczestnictwa w następnych inicjatywach!

Dawid Jasiewicz