27 marca 2018 r. odbył się XV Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Morskiej. Organizatorami konkursu byli: Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza WOP w Darłowie. Nauczycielki- p. Adela Janiczak, p. Angelika Kuriata i p. Małgorzata Brzozowska – za cel konkursu obrały propagowanie poezji o tematyce morskiej wśród młodzieży klas VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze wydrukowano w okolicznościowym tomiku.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 49 uczniów z 12 szkół powiatu sławieńskiego: z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza WOP w Darłowie, Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie, Szkoły Podstawowej we Wrześnicy, z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Sławnie, Szkoły Podstawowej w Pieszczu, Społecznej Szkoły Podstawowej STO im. Lotników Morskich w Darłówku, Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku, Szkoły Podstawowej w Kopnicy, Społecznej Szkoły Podstawowa w Słowinie, Szkoły Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach i Zespółu Szkół Społecznych w Korlinie.
Uczestnicy napisali aż 57 wierszy. Jury w składzie: p. Mariola Kowalczyk, p. Emilia Maraśkiewicz i p. Bogusław Janiczak nagrodziło 17 wierszy. „Złotą Muszlę” wręczono Wioletcie Brzozowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie za wiersz pt. „Morskie abecadło” zaś „Srebrne Muszle” otrzymali: Filip Żuchowski ze Szkoły Podstawowej w Dąbkach za wiersz „Są takie miejsca…” oraz Daria Zborek z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie za wiersz „Rzeki, co na północ płyną”. Brązowe Muszle otrzymały- Weronika Brzezina ze Szkoły Podstawowej w Kopnicy za wiersz „Sztorm” oraz Anna Paczkowska z Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie za wiersz „Oczy”. Jury konkursu przyznało także 12 wyróżnień. Otrzymali je następujący uczniowie: Iga Nowakowska i Agnieszka Pszon ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu, Arkadiusz Dubiał ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy, Zuzanna Kuriata z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, Anna Majczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Słowinie, Dominika Wyciszkiewicz z Zespółu Szkół Społecznych w Korlinie, Malwina Skotarska i Zuzanna Izdebska ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Darłówku, Karina Tiupin- Szulc ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, Kornelia Kaczkowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbkach, Aleksander Sekulski ze Szkoły Podstawowej w Sławsku i Aleksandra Skotarczak ze Szkoły Podstawowej w Postominie. Gratulujemy!
Nagrody dla młodych poetów ufundowali: Starosta Powiatu Sławieńskiego- pan Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowa- pan Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Darłowo- pan Radosław Głażewski, przewodnicząca Rady Miasta Darłowa- pani Krystyna Sokolińska, dyrektor Zarządu Portu w Darłowie- pan Krzysztof Walków, kapitan portu w Darłowie- pan Bogusław Janiczak, Fundacja Uśmiech Dziecka, Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej- pan Andrzej Głębocki, właściciele Hotelu „Lidia”- państwo Monika i Janusz Szymańscy oraz właściciele sklepu EURO BIT- państwo Sylwia i Piotr Bucoń.
Recytacje wyróżnionych i nagrodzonych wierszy uświetniły występy: Darłowskiego Studia Taneczno-Wokalnego Revoltade, którego kierownikiem i choreografem jest pan Dariusz Chimko oraz chóru ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierownictwem pani Marzeny Wolskiej i Zespołu Wokalno- Instrumentalnego pani Krystyny Leśniewskiej i pana Artura Hamerlinga.
Wszystkim osobom i lokalnym instytucjom, które zaangażowały się w organizację konkursu oraz przyczyniły się do uświetnienia finału Złotej Muszli, serdecznie dziękujemy!

Zespół ds. promocji szkoły
Fot. Laura Połczyńska