21 marca 2017 r. w darłowskim kinie Bajka odbył się XIV Finał Konkursu Poezji Morskiej.
W Międzynarodowy Dzień Poezji zgromadzeni uczestniczyli w lekcji języka polskiego, a jej temat brzmiał: ”Poetycko o morzu, czyli Złota Muszla 2017”. Organizatorem konkursu było Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie, a w szczególności propagatorami poezji w naszym regionie są jego nauczyciele- Adela Janiczak, Angelika Kuriata i Małgorzata Brzozowska. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze wydrukowano w okolicznościowym tomiku oraz opatrzono ilustracjami o tematyce morskiej.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 33 uczniów z 10 gimnazjów powiatu sławieńskiego:
z Zespołu Szkół w Postominie, Zespołu Szkół we Wrześnicy, Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku, Zespołu Szkół w Pieszczu, Zespołu Szkół w Sławsku, Społecznego Gimnazjum w Dobiesławiu, Zespółu Szkół nr 4 w Kopnicy, Zespółu Szkół nr 2 w Stary Jarosławiu oraz z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie. Uczestnicy napisali
44 wiersze. Jury w składzie: p. Mariola Kowalczyk, p. Emilia Maraśkiewicz i p. Bogusław Janiczak nagrodziło „Złotą Muszlą” Julię Mioduszewską z Gimnazjum Miejskiego im. S. Dulewicza w Darłowie za wiersze pt. „Lustro”. „Srebrną Muszlę” otrzymała Wiktoria Sobierańska z Zespołu Szkół ze Sławska za wiersz pt. „Cztery wersy”. „Brązową Muszlę” wręczono Rozalii Walasek z Gimnazjum w Kopnicy za utwór poetycki pt. „List samotnego żeglarza”. Jury konkursu przyznało 9 wyróżnień. Otrzymali je następujący gimnazjaliści: Weronika Brzezina z Zespołu Szkół w Kopnicy, Dawid Bury z Gimnazjum w Pieszczu, Maja Dorosińska i Zuzanna Izdebska z Zespołu Szkół Społecznych STO Gimnazjum w Darłówku, Agata Piłat z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, Wiktoria Niewielska z Gimnazjum Miejskiego w Sławnie, Lena Jeżewska z Gimnazjum w Postominie, Wiktoria Drop z Gimnazjum we Wrześnicy, Martyna Florkiewicz z Zespołu Szkół w Starym Jarosławiu. Gratulujemy!
Nagrody dla młodych poetów ufundowali: Starosta Powiatu Sławieńskiego pan Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowa pan Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Darłowo pan Radosław Głażewski, przewodnicząca Rady Miasta Darłowa pani Krystyna Sokolińska, dyrektor Zarządu Portu w Darłowie pan Waldemar Śmigielski, kapitan portu w Darłowie pan Bogusław Janiczak, nauczyciel MG w Darłowie pani Teresa Borowska, Dyrektor Fundacja Uśmiech Dziecka, Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pan Andrzej Głębocki, Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku pan Włodzimierz Kotuniak, właściciele Hotelu „Lidia”- państwo Monika i Janusz Szymańscy oraz właściciele sklepu EURO BIT- państwo Sylwia i Piotr Bucoń.
Recytacje wyróżnionych i nagrodzonych wierszy uświetniły występy darłowskiego studia taneczno-wokalnego Revoltade, którego kierownikiem i choreografem jest pan Dariusz Chimko oraz występ Przemysława Anuszkiewicza z SP Nr 3 w Darłowie i uczennicy MG w Darłowie – Oliwii Michalak przy akompaniamencie pana Artura Hamerlinga.
Wszystkim osobom i lokalnym instytucjom, które zaangażowały się w organizację konkursu oraz przyczyniły się do uświetnienia finału Złotej Muszli, serdecznie dziękujemy!

1

58d28c8422a78_p
Amelia Tomaszewska – prowadząca

58d28c98afd35_p
Klasa – Mateusz Górniak, Agata Czajkowska, Przemysław Anuszkiewicz, Jakub Tornow, Marcel Harasimiuk, Tomasz Tornow

_MG_2515
Gabor Struk – prowadzący

_MG_2527
Tomasz Tornow – recytacja

_MG_2540
Agata Czajkowska – recytacja

P1120406
Przemysław Anuszkiewicz – śpiew

P1120386
Marcel Harasimuk – pantomima

_MG_2546
Oliwia Michalak – śpiew, p. Artur Hamerling – akompaniament

P1120379
p.Adela Janiczak i p. Ewa Majdańska

_MG_2686
Agata Piłat- wyróżnienie, p. Małgorzata Brzozowska, p. Angelika Kuriata, Zuzanna Kuriata – nagroda Kapitana Portu za szantę, p. Adela Janiczak

P1120403
Zuzanna Kuriata – Nagroda Kapitana Portu za szantę

Maja-Dorosińska-Zuzanna-Izdebska-Weronika-Brzezina-Rozalia-Walasek-Wiktoria-Drop-Wiktoria-Niewielska-Agata-Piłat-Zuzanna-Kuriata-Wiktoria-Sobierańska-Julia-Mioduszewska-300x225
Maja Dorosińska, Zuzanna Izdebska, Weronika Brzezina, Rozalia Walasek, Wiktoria Drop, Wiktoria Niewielska, Agata Piłat, Zuzanna Kuriata, Wiktoria Sobierańska, Julia Mioduszewska

_MG_2684

_MG_2630
Julia Mioduszewska, klasa 3D, Złota Muszla – główna nagroda w konkursie

P1120445
Agata Piłat – wyróżnienie, Zuzanna Kuriata – nagroda Kapitana Portu, Wiktoria Sobierańska – Srebrna Muszla, Julia Mioduszewska – Złota Muszla

_MG_2627

_MG_2568

_MG_2565

_MG_2522

_MG_2399