Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Od 4 maja w bibliotece Miejskiego Gimnazjum można podziwiać okolicznościową ekspozycję tematyczną o najpopularniejszej sadze fantastyki naukowej George’a Lucasa. Dzień otwarcia wystawy został wybrany nie bez kozery – 4 V na całym świecie celebrowany jest dzień „Gwiezdnych Wojen”.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów – podczas przerw wiele osób odwiedza bibliotekę, aby przyjrzeć się wystawie unikatowych modeli pojazdów i statków oraz innych gadżetów z uniwersum Star Wars, którą zorganizował Dawid Jasiewicz – wieloletni fan „Gwiezdnych Wojen”. Pieczę nad ekspozycją pełnią Panie Bibliotekarki – p. Adela Janiczak i p. Małgorzata Brzozowska.

Star Wars Day to nieoficjalne święto fanów „Gwiezdnych Wojen” na całym świecie, mające miejsce 4 maja. Dzień ten został wybrany z prostej przyczyny – zdanie „May the Force be with You!” jest wymawiane podobnie do „May the 4th be with You!”. Maj jest miesiącem bardzo związanym z Gwiezdnymi wojnami – w maju miały miejsce premiery prawie wszystkich epizodów sagi (VII część miała premierę 18 grudnia).