Od kilu dni kilkuset uczniów Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie ćwiczy w wyremontowanej i zmodernizowanej sali gimnastycznej. Dzisiaj uroczystego otwarcia dokonał Arkadiusz Klimowicz – burmistrz miasta Darłowa wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej – Zbigniewem Groszem i dyrektorem Miejskiego Gimnazjum – Małgorzatą Świątkowską.

Inwentaryzację i projekt architektoniczno – budowlany wykonało Biuro Projektowo- Inwestycyjne Budownictwa „As Projekt” z Koszalina. Przetarg nieograniczony wygrała i przeprowadziła prace remontowo – modernizacyjne Spółka EKO-INSTAL z Koszalina. Sala sportowa Gimnazjum Miejskiego w Darłowie przylega do wielofunkcyjnego szkolnego boiska sportowego i jest jednokondygnacyjnym budynkiem murowanym z cegły ceramicznej pełnej, posadowionym na fundamentach z kamienia o wymiarach dł-24, szer. 13, wys. do kalenicy 13 metrów. Wykonano nową podłogę na nowym podłożu odgrzybiono i ocieplono ściany, zaimpregnowano legary, zamontowano otwory wentylacyjne po obu stronach budynku, zmodernizowano instalację grzewczą, wzmocniono konstrukcję dachową oraz wyremontowano magazynek sportowy. Ponadto wymieniono drabinki gimnastyczne, tablice rozdzielcze, bramki do piłki ręcznej, kosze oraz boazerię.

Salę poświęcił franciszkanin o. Krzysztof. Ogólny koszt remontu i modernizacji wyniósł 388.629 zł. Pieniądze na ten cel pochodziły wyłącznie z budżetu miasta. Remont przedłużył się, ponieważ pod podłogą prowadzono prace archeologiczne. Znaleziono m.in. kafle piecowe, z których słynęło Darłowo na całym Pomorzu oraz w krajach ościennych.