W piątek, 29 stycznia 2016 roku, Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza odwiedził na zaproszenie Zespołu ds. Promocji prokurator Instytutu Pamięci Narodowej – pan Krzysztof Bukowski.

W spotkaniu, którego tematem przewodnim były hitlerowskie zbrodnie, wzięły udział uczniowie klas III. Pan prokurator w niezwykle interesujący sposób opowiedział o nazistowskich obozach zagłady, transportach więźniów oraz sposobach masowego mordu w kompleksie obozów koncentracyjnych Treblinka. Przybliżył też fakty z procesów zbrodniarzy III Rzeszy. Prelekcja wzbogacona była materiałem fotograficznym.

Temat trudny, ale ciekawy. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Spotkanie niewątpliwie poszerzy ich wiedzę, którą będą mogli wykorzystać na lekcjach historii i języka polskiego.

Justyna Majchrzak