Od kilku lat tradycją Miejskiego Gimnazjum w Darłowie stały się wyjazdy do Teatru Muzycznego
w Gdyni im. D. Baduszkowej. Jedna z zaplanowanych tegorocznych wizyt odbyła się 14 listopada.

Musical „Grease” przybliżył młodzieży szalone lata 50, roztańczone w rytmie rock’n’rolla. Jego akcja dzieje się w typowej amerykańskiej szkole średniej, pełnej przystojnych młodzieńców w skórzanych kurtkach i dziewczyn w zwiewnych sukienkach. Młodzieńczy bunt, pierwsze przyjaźnie i miłości, zwariowane potańcówki, prawdziwe przyjaźnie, wszystko, co zaprząta głowę młodych ludzi, bez względu na czasy, w których żyją. Gimnazjaliści byli pod ogromnym wrażeniem muzyki, tańca i gry aktorskiej. Przekonali się, że muzyki ich rodziców i dziadków też warto od czasu do czasu posłuchać.

Na zdjęciach młodzież w kuluarach i wśród publiczności.

Ewa Majdańska

papieski-1papieski-3