W piątek, 23 października, Dom Hospicyjno-Opiekuńczy im. bp. Czesława Domina w Darłowie był gospodarzem dwóch ważnych wydarzeń: poświęcenia Kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego oraz zasadzenia „żonkili nadziei”.

Pomagający regularnie w hospicjum wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza” działającego przy Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza wzięli udział w uroczystej eucharystii.

Funkcjonalnie kaplicy zainaugurował ks. bp Edward Dajczak. W trakcie homilii zaznaczył, że: „Święcimy dziś szkołę miłości”. Po mszy św., w której udział wzięły władze miasta, członkowie klubów Caritas, przyjaciele i wolontariusze, posadzono cebulki żonkili, będących symbolem nadziei na całym globie.

Swojego żonkila zasadzili również nasi uczniowie, którzy razem z p. Anną Kwiatkowską – koordynatorką SKW – często pomagają w pracach porządkowych wokół Domu Hospicyjno-Opiekuńczego.

papieski-1papieski-3