11 września 2012 r. odbyła się wycieczka klas III a, b, c, d, e oraz II e Miejskiego Gimnazjum im.St. Dulewicza do wioski tematycznej – Paproty. Uczniowie pod opieką pań: Teresy Borowskiej, Beaty Kolanek, Anny Kwiatkowskiej, Małgorzaty Tousty i Justyny Majchrzak wyruszyli o godzinie 8:00. Tego dnia wszystkim dopisywały humory, wyjątkowo sprzyjała aura – świeciło słońce, niebo bezchmurne. Wieś Paproty położona jest bardzo malowniczo, leży ok. 18 kilometrów od Darłowa. Nazywane jest wsią labiryntów i źródeł. Właściciele gospodarstwa agroturystycznego powitali przybyłych serdecznie częstując gruszkami i jabłkami z własnego sadu. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach m.in. układanie labiryntu, zdobywanie labiryntowej wieży oraz piaskowej góry, walka na balony napełnione wodą. Każdy mógł też zrobić olbrzymie bańki mydlane.
Atrakcje zakończył posiłek- kiełbaski z grilla i napoje. Uczniowie, choć zmęczeni, wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Justyna Majchrzak