Ważnym wydarzeniem ostatnich dni w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie była trzydniowa wycieczka szkolna do Warszawy, która odbyła się od dziesiątego do dwunastego czerwca 2015 r. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: IIb, IId, IIIc i IIId pod opieką nauczycieli:
p. M. Świątkowskiej, p. A. Grykień-Polańskiej, p. M. Kolanek, p. J. Tousty. W trakcie tego czasu zwiedziliśmy najpopularniejsze zabytki i atrakcje stołecznego miasta oraz zapoznaliśmy się
z niezwykłą historią stolicy.

Pierwszego dnia, po blisko ośmiogodzinnej podróży, wjechaliśmy windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki – najwyższej budowli w Warszawie, skąd obserwowaliśmy panoramę miasta przy bezchmurnym niebie. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedziliśmy Pałac na Wyspie. W Łazienkach pani przewodnik zapoznała nas z historią tego miejsca oraz oprowadziła po przepięknych ogrodach. Wieczorem czekała nas „kulturalna uczta”, gdyż pojechaliśmy do Teatru „Buffo” na miusical pt. „Romeo i Julia”.

Drugi dzień był bardzo intensywny, ponieważ w w planie mieliśmy zwiedzanie Muzeum Powstnia Warszawskiego, zabawę w Centrum Nauki Kopernik, wejście na punkt widokowy Stadionu Narodowego oraz krótki odpoczynek w Złotych Tarasach.
Zapoznając się z bohaterską kartą historii Warszawy – jaką było powstanie z 1944 roku – byliśmy również świadkami wizyty kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – p. Jeba Busha, który także oglądał zbiory muzeum.
W „Koperniku” wszystkich poniosła otaczająca nas na wyciągnięcie ręki nauka w „czystej postaci”, tj. harfa bez strun, symulator trzęsienia ziemi, „latający dywan”, czy ogniste tornado – to tylko niektóre atrakcje, które na nas czekały. Warto zaznaczyć, że doświadczenia z Transformatorem Tesli podjęła się p. Alina Grykień-Polańska, która na potrzeby eksperymentu „zmieniła” swoją fryzurę pod wpływem elektryczności. Gratulujemy odwagi!
Stadion Narodowy był bardzo ważnym punktem dla męskiej części wycieczki. Przed meczem Polska-Gruzja mogliśmy zaobserwować „od kuchni” przygotowania do tego spotkania.
Natomiast wieczór był czasem relaksu w Złotych Tarasach, liczących kilkadzisiąt kondygnacji! Każdy znalazł coś dla siebie w tak dużym centrum handlowym.

Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzenie Sejmu, Starego Miasta, Zamku Królewskiego, Krakowskiego Przedmieścia, Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza oraz tamtejszych świątyń. Pani przewodnik w sposób nader profesjonalny i rzetelny przybliżyła nam powojenną historię Warszawy.

Po ekscytujących wojażach, cali i zdrowi, wróciliśmy do Darłowa. Wszyscy byliśmy zadowoleni
i żałowaliśmy, że wycieczka tak szybko się skończyła.

Dawid Jasiewicz

IMG_5638IMG_5640
 

 

 

 

 

brakIMG_5645
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643

papieski-1