23.06 uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie wraz z nauczycielami: p. A. Domżalską, p. J. Kowalską i p. E. Romaniuk, nocą wyruszyli do największego w północnych Niemczech parku rozrywki.

Tutaj proszę podać autora

Po blisko 9 godzinach jazdy dotarliśmy do miasta Soltau, koło Hamburga, aby bawić się cały dzień na 41 atrakcjach. Każdy znalazł coś dla siebie, gdyż w otwartym w 1978 roku wesołym miasteczku znajdują się zarówno wolne i spokojne wyciągi, jak i najszybsze na świecie rollercoastery. Bardzo byliśmy zachwyceni m. in. kolejką Colossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°).

Tutaj proszę podać autora

Zabawa była świetna, o czym świadczą liczne zdjęcia (pełna galeria zdjęć dostępna na szkolnym profilu na portalu społecznościom Facebook: www.facebook.com/gimnazjum.darlowo). Mam nadzieję, że w niedługiej przyszłości ponownie odwiedzimy tę fantastyczną krainę, która czaruje o każdej porze dnia.

Dawid Jasiewicz