Kolejna grupa uczniów Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza wybrała się na jednodniową eskapadę do Berlina. Tym razem w zwiedzano Muzeum Pergamońskie. Już na samym początku ogromne wrażenie wywary niebieskie cegły w babilońskiej brama Isztar, wzniesionej za panowania Nabuchodonozora II, który panował w 605 -562 p.n.e.
Dla pierwszoklasistów była to niezapomniana, wspaniała lekcja historii. Z czasów dawnych do współczesności przeniosła wycieczkowiczów wizyta w Reichstagu, budynku gdzie po przeniesieniu stolicy kraju z Bonn do Berlina ponownie został siedzibą parlamentu RFN (Bundestag)
Uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy mogli wspólnie uczestniczyć w wyprawie, postanowili,
że wiosną wyruszą jeszcze raz do stolicy zachodnich sąsiadów, aby zwiedzić Muzeum Techniki
w Berlinie, ale przede wszystkim mieć możliwość konwersacji, w języku, którego pierwszoklasiści uczą się od września.

Ewa Majdańska

DSC04083DSC04077