#lubiędarłowo – za jego codzienne zachody słońca, świeżą nadmorską bryzę, krzyki mew, kiedy zasypiam i kiedy się budzę.
Kocham moje miasto! Miasto królów, miasto, które mnie wychowało. Życzymy mu wszystkiego dobrego, i aby trwało jeszcze długo i dłużej.
Wolontariusze SKW Esperanza

Piątek, 20 maja, był pierwszym dniem oficjalnych obchodów 704. rocznicy nadania Darłowu praw miejskich. Z tej okazji na Stacji DCW wolontariusze zorganizowali wielką urodzinową fetę, podczas której przygotowywali audio-życzenia dla mieszkańców królewskiego miasta i najdłuższy korowód papierowych statków.

W „przyjęciu urodzinowym” wzięli udział także wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza”, który od niemal samego początku aktywności Darłowskiego Centrum Wolontariatu działa przy Miejskim Gimnazjum. Uczniowie pod opieką p. Anny Kwiatkowskiej czynnie włączyli się w świętowanie urodzin miasta – wraz z wolontariuszami z innych klubów wykonywali papierowe łódki i chętnie składali życzenia do mikrofonu dziennikarki Radia Koszalin.

Wolontariusze bardzo aktywnie spędzili piątkowe popołudnie. Była to zarówno „uczta dla serca”, jak i dla podniebienia – tort był przepyszny!