Członkowie szkolnego koła dziennikarskiego, wydającego miesięcznik „Gazetka Edka”, spotkali się w piątek, 23 października, z Burmistrzem Miasta Darłowo – p. Arkadiuszem Klimowiczem. Młodzi dziennikarze przybliżyli proces powstawania gazety cieszącej się popularnością wśród młodzieży
i nauczycieli Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie.

Na początku spotkania przewodniczący SU – Dawid Jasiewicz – wręczył włodarzowi Darłowa aktualny numer „Gazetki Edka”. Pan Burmistrz był pod wrażeniem profesjonalizmu, jaki wykazują redaktorzy tworząc szkolny miesięcznik. Podkreślił, że „Edek” jest jednym z elementów identyfikujących darłowskie gimnazjum. Zaoferował także wsparcie przy wydawaniu kolejnych numerów szkolnej gazetki w kolorze.
Pan Klimowicz z radością zaaprobował pomysł zespółu ds. promocji szkoły, aby zorganizować
w murach Miejskiego Gimnazjum lekcję WOSu o samorządzie terytorialnym z udziałem władz darłowskiego Ratusza.

Na zakończenie spotkania, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, uczennica Oliwia Michalak, odegrała na ukulele jeden z najpopularniejszych utwór Johna Williamsa.

Redaktorzy „Gazetki Edka” wraz z opiekunami: p. Angeliką Kuriatą i p. Małgorzatą Brzozowską, bardzo dziękują Panu Burmistrzowi za poświęcony czas.

IMG_5638brak
 
 

 

 

 

 

IMG_5638brak
 
 

 

 

 

 

IMG_5638brak