22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie spotkali się w zespołach klasowych na uroczystych wigiliach. Niezwykłe spotkania, każde o wyjątkowej i magicznej atmosferze, były przepełnione kolędami i ciepłymi życzliwymi rozmowami. Społeczność szkolna złożyła sobie piękne życzenia łamiąc się opłatkiem – tradycyjnym symbolem Bożego Narodzenia.

Tego dnia zostały także wręczone nagrody za konkurs Samorządu Uczniowskiego „Bomb(k)owa choinka”. Pani Dyrektor Teresa Borowska, opiekun SU – p. Justyna Majchrzak wraz z Przewodnicy SU Dawid Jasiewicz wręczyli pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki następującym klasom:
– kl. Ie – za choinkę elegancką.
– kl. IIb – za „choinkę-choineczkę”.
– kl. IIIb – za choinkę pomysłową.
– kl. IIIc – za choinkę tradycyjną.
Ponadto, w wyniku głosowania internetowego, przeprowadzonego na szkolnym profilu na Facebook, choinka klasy Ie zdobyła tytuł „choinki publiczności” wynikiem przeszło 300 polubień. Decyzją Pani Dyrektor dzień 4 stycznia dla uczniów tej klasy będzie dniem wolnym od pytania.

Po klasowych wigiliach uczniowie wraz z wychowawcami mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe w Kościele NMP pt. „Radość oczekiwania”. Spektakl bożonarodzeniowy przygotowały klasy Ia i Ib wraz z nauczycielami p. W. Wasiuk i s. Chrystianą. Występom towarzyszył chór „Cantabile” pod kierunkiem p. K. Leśniewskiej oraz akompaniament gitarowy w wykonaniu p. A. Hamerlinga.

Justyna Majchrzak i Dawid Jasiewicz