Dla uczniów klas drugich Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie pierwszy poniedziałek kalendarzowej wiosny ściśle związany był z „językową potyczką”.
23 marca, w sali nr 10, nauczycielki języków obcych: p. Agata Błaszczak, p. Justyna Kowalska,
p. Beata Kolanek, p. Ewa Sobieraj, zorganizowały Międzyklasowe Warsztaty Wielkanocne.
Składały się one z 5 zadań, które uczniowie musieli wykonać w dwóch językach. Z pomocą słowników językowych drugoklasiści mieli za zadanie uzupełnić niełatwy dialog w j. niemieckim, nazwać elementy związane z Wielkanocą (w obu językach), wykonać kartkę świąteczną i sporządzić do niej adekwatny opis oraz połączyć niemieckie i angielskie przysłowia z polskimi tłumaczeniami.

W skutek wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
– I miejsce zajęła kl. IIc (Milena Augustyn, Nikola Chmiel, Aneta Walczak, Kacper Ornal),
II miejsce zajęła kl. IId (Jakub Bobrowski, Dawid Jasiewicz, Borys Jaźwiński, Adam Pater),
III miejsce zajęła kl. IIb (Marika Karpała, Aleksandra Kruszyńska, Kinga Szafraniec, Magdalena Zawadka),
IV miejsce zajęła kl. IIa (Dominika Rybarczyk, Agata Wojniak).

Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma – organizatorzy dla wszystkich przygotowali słodki poczęstunek.

Warsztaty uważam za bardzo udane. Z pewnością wszyscy wyciągnęli z nich wiele wiadomości
o tradycjach w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Był to świetny sposób na spędzenie popołudnia!

Dawid Jasiewicz

IMG_5638IMG_5640