Już w najbliższą sobotę, 27 lutego 2016 r., w gmachu Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza o godz. 12:00 rozpoczną się półfinały Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych pn. „Od Aten do Rio”.

Organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji jest Stowarzyszenie „Super Kibic”, Polski Komitet Olimpijski i kuratoria oświaty. W Mistrzostwach, organizowanych w naszym gimnazjum, wezmą udział zawodnicy trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
W sumie na konkurs przybędzie blisko 60 zawodników, którzy startować będą w kategoriach:
– gimnazjum,
– szkoły ponadgimnazjalne,
– kategoria „open”.

Powiat sławieński reprezentować będzie 34 zawodników, natomiast z Darłowa wezmą udział między innymi uczniowie darłowskiego liceum, Miejskiego Gimnazjum, Zespołu Szkół Morskich, Gimnazjum Społecznego.

Patronat nad Mistrzostwami objął Starosta Sławieński, a nagrody ufundowali między innymi Burmistrz Miasta i Wójt Gminy Darłowo. (MG, inf. własna. Na podstawie darlowo.pl)