Już w najbliższy piątek, 18 marca o godz. 11:00 w darłowskim kinie „Bajka” odbędzie się Finał Konkursu Liryki Morskiej „Złota Muszla” 2016. Już po raz 13. uzdolniona literacko młodzież z terenu powiatu sławieńskiego odkryje piękno naszej Małej Ojczyzny i Morza Bałtyckiego. Promowanie twórczości literackiej wśród młodzieży pozwala wyłonić lokalne talenty oraz pokazuje, że morze i przyroda Wybrzeża co roku stają się liryczną inspiracją dla wielu gimnazjalistów.

Organizatorami konkursu są: Adela Janiczak, Angelika Kuriata i Małgorzata Brzozowska z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie. W tegorocznym konkursie wzięło udział 71 uczniów z 9 gimnazjów powiatu sławieńskiego: z Zespołu Szkół w Postominie, Zespołu Szkół we Wrześnicy, Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku, Zespołu Szkół w Pieszczu, Zespołu Szkół w Sławsku, Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie, ze Społecznego Gimnazjum w Korlinie oraz z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie.

Uczestnicy napisali 80 wierszy. Jury w składzie: Mariola Andrys- Apanaszczyk, Mariola Kowalczyk, Urszula Musielewicz i Bogusław Janiczak nagrodziło 3 muszlami i wyróżniło równorzędnie 9 wierszy. Podobnie jak w latach poprzednich nagrodzone utwory poetyckie wydane zostaną drukiem przez Miejskie gimnazjum w Darłowie.

Recytacje wyróżnionych i nagrodzonych wierszy uświetnią występy Darłowskiego Studia Taneczno-Wokalnego Revoltade, kompozytora i aranżera Jana Schwarzlose oraz uczniów Miejskiego Gimnazjum w Darłowie. (darlowo.pl, aut. Leszek Walkiewicz)