Był to rok wyjątkowy, rok jubileuszowy 70-lecia szkoły – podkreśliła Pani Dyrektor Małgorzata Świątkowska podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016, która odbyła się w piątek, 24 czerwca 2016 roku, na dziedzińcu szkolnym.

To prawda. Kończący się rok szkolny nie należał do „zwykłych”. Świadczy o tym m.in. różnorodność wydarzeń, jakie odbyły się w Miejskim Gimnazjum w przeciągu minionych 10 miesięcy. Obchody wspomnianego kamiennego jubileuszu czy warsztaty kulinarne, będące pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”, są tego dowodem.

Podczas uroczystej akademii obecna na apelu Przewodnicząca Rady Miejskiej – p. Krystyna Sokolińska wspólnie z Panią Dyrektor Świątkowską wręczyły stypendia motywacyjne i sportowe ufundowane przez darłowski samorząd. Pani Przewodnicząca gratulując wzorowym uczniom sukcesów naukowych pytała o ich plany wakacyjne, natomiast sportowców o aspekty uprawianych przez nich dyscyplin.

Następnie wychowawcy nagrodzili książkami uczniów, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75, a nauczyciele przygotowujący konkursy tematyczne w II półroczu roku szkolnego podsumowali wyniki i pogratulowali zwycięzcom. Swoje podziękowania, w imieniu Darłowskiego Centrum Wolontariatu, przekazała także koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza”, p. Anna Kwiatkowska.

Powiązany artykuł:

Wszystkim uczniom gratulujemy i składamy życzenia udanych i pogodnych wakacji!

Do zobaczenia 1 września!