Burmistrz Miasta Darłowo – pan Arkadiusz Klimowicz wręczył w czwartek, 18 lutego 2016 roku, stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Na uroczystości obecny był również kierownik Referatu ds. oświaty i spraw społecznych – p. Zbigniew Mielczarski. Stypendia zostały przyznane za I semestr roku szkolnego 2015/2016 w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczącej się na terenie miasta Darłowo”.

Uroczystość rozpoczęły przemówienia Burmistrza Miasta i Dyrektor Miejskiego Gimnazjum. Następnie wręczono nagrody za osiągnięte wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Sportowej „Olimpionik”. Upominki ufundowane przez Urząd Miasta otrzymali: Roksana Synakiewicz, Nikola Jacyszyn, Borys Jaźwiński, Iwona Dąbrowska i Julian Golczewski.

Za wybitne wyniki w nauce stypendia otrzymali:

1.       Patrycja Florek
2.       Michał Gajewicz
3.       Dawid Jasiewicz
4.       Justyna Jazowska
5.       Borys Jaźwiński
6.       Natalia Karska
7.       Aleksandra Kuczmarska
8.       Wanessa Kuśnierska
9.       Oliwia Michalak
10.     Julia Miszczuk
11.     Wioletta Olszewska
12.     Hanna Pawlicka
13.     Michał Pawlicki
14.     Marlena Sołtysińska
15.     Natalia Wieczorek
16.     Magdalena Zawadka

Stypendiami sportowymi zostali uhonorowani:

1.       Michał Breszka
2.       Patryk Dambryn
3.       Adam Fryc
4.       Kacper Kołaczek
5.       Mateusz Kupracz
6.       Damian Ładziak
7.       Szymon Majkut
8.       Tomasz Paluszkiewicz
9.       Gabriel Podlasiewski
10.     Wojciech Sobieraj
11.     Krystian Zdyr

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzaty Świątkowskiej i Burmistrza Darłowa – p. Arkadiusza Klimowicza listy gratulacyjne oraz dyplomy. Na zakończenie ceremonii, którą poprowadziła p. Justyna Majchrzak, stypendystom wykonano pamiątkowe zdjęcie, które zostanie zarchiwizowane w kronice szkoły.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom uzyskania bardzo dobrych wyników w nauce oraz osiągnięć sportowych i życzymy dalszych sukcesów!