W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada, szkolny chór „Cantabile” pod batutą p. Krystyny Leśniewskiej oraz zespół muzyczno-instrumentalny, prowadzony przez p. Artura Hamerlinga, przygotowali uroczystą akademię z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas przedstawienia chór zaprezentował wiele pieśni patriotycznych w aranżacji muzycznej zespołu wokalno-instrumentalnego. Apel był oprawiony w komentarz narratora, który w precyzyjny sposób opisywał kluczowe wydarzenia dla Polski w drodze do niepodległości. Nie zabrakło także poezji, którą mogliśmy usłyszeć w towarzystwie akompaniamentu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Dyrektor MG – P. Teresa Borowska. Pani Dyrektor podziękowała artystom i ich opiekunom za przygotowanie wzruszającego i podniosłego wystąpienia oraz złożyła społeczności szkolnej życzenia udanego Święta Niepodległości.

Dawid Jasiewicz