Uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie: Andżelika Sawicka i Dawid Jasiewicz, pod opieką p. Justyny Kowalskiej wzięli udział w seminarium pt. „Partycypacja obywatelska młodzieży. Przykład młodzieżowych rad gmin”, którego organizatorem był Pełnomocnik Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja Civis Polonus. Konferencja odbyła się 14 kwietnia 2016 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich w Warszawie.

Delegacja Młodzieżowej Rady Miasta Darłowo – w skład której weszli uczniowie ZS im. S. Żeromskiego i MG im. S. Dulewicza – uczestniczyła w warsztatach o tematyce sposobu pracy MRM i ordynacji wyborczej. Radni zapoznali się z wieloma przykładami funkcjonowania rad w całej Polsce.

Młodzieżowi Radni podczas kuluarowej rozmowy z p. Wojciechem Kaczmarczykiem – Sekretarzem Stanu w KPRM – zaprezentowali Darłowo jako miasto aktywnych obywateli i inicjatyw społecznych. Pan Pełnomocnik był zaintrygowany Darłowską Laponią Św. Mikołaja, której popularność – jak się okazuje – sięga znacznie poza najbliższą okolicę.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Darłowo dziękują Urzędowi Miejskiemu w Darłowie za umożliwienie uczestnictwa w seminarium i sfinansowanie wyjazdu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy w pracy na rzecz lokalnej młodzieży. (MG, inf. własna. Na podstawie materiałów prasowych MRM Darłowo.)