#Kultura

1. Miejskie Czytanie „Pamiętników Stanisława Dulewicza”
Chcemy w maju 2016 roku zorganizować, na wzór Narodowego Czytania, miejskie obchody kończące uroczystości jubileuszowe 70-lecia szkoły. W ogrodach Miejskiego Gimnazjum rozbrzmi głos S. Dulewicza w wykonaniu włodarzy Darłowa, wybitnych osobistości i nauczycieli naszej szkoły.

2. Wigilie klasowe i wideoklip świąteczny
Absolwenci „Jedynki” i „Dulewicza” chwalą w nas niezwykły klimat, jaki panuje w tych murach podczas świąt i uroczystości. Podtrzymajmy ducha wspólnoty w naszym gimnazjum! Pokażmy światu, że mamy poczucie humoru w corocznym klipie świątecznym!

3. I Dzień Wiosny – czyli szkolne „Mam Talent”!
Praktykując dobre tradycje, w marcu 2016 roku przeprowadzimy, biorąc przykład sprzed 2 lat, szkolny turniej „Mam Talent”. Tegoroczna konkurencja jest bardzo duża, dlatego uważamy, że będzie to najlepsza forma przywitania wiosny!

#Sport

1. Mecz towarzyski MG Darłowo vs. ZSS Darłówko
Nasz pomysł na Dzień Dziecka? Mecz towarzyski w piłkę nożną między Darłowem, a Darłówkiem. Być może wiele nas dzieli, ale jedno na pewno łączy – wszyscy „lubimydarłowo”! Mecz, nawiązujący swą nazwą do FB Darłowa: „Darłowo-Darłówko” rozegramy na euroboisku przy Sportowej!

2. „Sportowiec roku” – Plebiscyt
W naszym gimnazjum wyrasta kadra wyśmienitych sportowców. Dlaczego mamy nie doceniać ich osiągnięć? Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przeprowadzi plebiscyt na „najlepszego z najlepszych”!

3. #GoMG! – Promocja sportu i aktywności
Promujmy nasz szkolny potencjał! Budujmy dumę z naszych sportowców!
Akcja „GoMg!” zachęci do aktywnego kibicowania, śledzenia aktualnych wyników tzw. „gimnazjady” i zbuduje prestiż szkolnej kadry sportowej!

#Uczeń

1. Kalendarz Ucznia, wersja 1.0 – nowość!
Pobierając wzór z zachodu, Wlk. Brytanii, Francji czy Niemiec, mamy w planach opublikowanie kalendarza książkowego dla każdego ucznia naszego gimnazjum.
Wraz z Dyrekcją uważamy, że uczeń jest najlepszą inwestycją!

2. Gazetka Edka, czyli ulubiony miesięcznik uczniów
Lubiany i wszystkim znany „Edward” będzie wydawany również w tym roku – nie mogło być inaczej! W Gazetce Edka jeszcze więcej ciekawych treści i artykułów – także tych o samorządzie! A może chcesz się dowiedzieć, jak pracuje redakcja „od kuchni” – zapisz się już dziś!

3. Szerzenie nowoczesnego patriotyzmu
„Majówka z Polską” czy „Udanego Święta Niepodległości” – takie zwroty zaczynają być w ostatnich latach „trendy”, więc my także przyłączamy się w tak wartościową inicjatywę.
Wspólnie i dumnie celebrujmy ważne święta patriotyczne!

#Dialog

1. Debata o telefonach komórkowych w szkole
Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ma jedne z bardziej rygorystycznych przepisów dot. sprzętu elektronicznego w okolicy. Zbierzmy wspólnie racjonalne argumenty, dzięki którym będziemy mogli wystosować społeczny wniosek do Rady Pedagogicznej!

2. Reforma ustroju Samorządu Uczniowskiego
Struktura SU jest bardzo uboga. A przecież samorząd precyzowany jest, jako „organizacja, w skład której wchodzi cała społeczność uczniowska”. Uregulujmy to! Napiszmy wspólnie nowy regulamin, jasno określający ordynację wyborczą i podział administracyjny!

3. Ankieta dotycząca ferii zimowych
Wyjeżdżacie na ferie zimowe? Jeżeli nie, to ta sprawa będzie bardzo bliska waszemu sercu. Wypowiedzmy się na temat tego, jakich zajęć oczekiwalibyśmy w trakcie ferii zimowych.
Przecież… szkoła to nasz drugi dom!

#Rozrywka

1. Dyskoteka andrzejkowa
Jedna dyskoteka w tym roku za nami! Disco „Szalone lata ‘70” przeniosły nas w czasy ABBY, The Beatles i innych epok tej dekady. Jesteśmy jednak w XXI, więc bawmy się w rytm aktualnych hitów muzyki popularnej!

2. Zabawa walentynkowo-karnawałowa
Lubicie tzw. „wolne tańce”? A może wolicie tańczyć do nieco szybszej muzyki?
Na naszej zabawie postaramy się pogodzić wszystkich – znajdziemy złoty środek pomiędzy zakochanymi parami a „łowcami miłości”… Przekonaj się!

3. 2015 rok w MG
Przeprowadzimy drugą edycję kampanii internetowej pt. „2015 rok w MG”.
Podsumujemy minione wydarzenia, które odbyły się w kończącym się niebawem roku.
Co najbardziej utkwiło w waszej pamięci?