W poniedziałek, 7 marca, odbyły się uroczystości z okazji Święta Osadników Ziemi Darłowskiej. Święto to obchodzone jest w rocznicę przyłączenia Darłowa do Polski, które miało miejsce 7 marca 1945 roku.

W południe, w kościele św. Jerzego odbyła się msza święta w intencji Osadników Ziemi Darłowskiej. W eucharystii, jak i w uroczystościach pod obeliskiem Pionierów Ziemi Darłowskiej udział wzięła Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzata Świątkowska oraz poczet sztandarowy naszej szkoły.

Tego samego dnia, podczas spotkania darłowskich pionierów w ośrodku „Korsarz”, swój program artystyczny zaprezentowała młodzież z naszego gimnazjum, która to pod przewodnictwem pań: Ewy Majdańskiej, Krystyny Leśniewskiej oraz pana Artura Hamerlinga recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki bliskie sercom pionierów. Prezentacja została odebrana przez pierwszych mieszkańców Darłowa bardzo entuzjastycznie – młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Organizatorami poniedziałkowych uroczystości był Burmistrz Darłowa – p. Arkadiusz Klimowicz i p. Bożena Tomalak – Przewodnicząca Zarządu Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej.