6 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Była to tak naprawdę żywa lekcja, miniwykład wpleciony w krótkie scenki, w której przemycono trochę humoru
i sporą dawkę poważnych treści historycznych.
W pierwszej scenie, która miała miejsce w muzeum, pan przewodnik opowiadał o rozbiorach, czasach zaborów i powstaniach narodowych. Jego słuchaczami była pani Zosia (pani sprzątająca) oraz grupa uczniów. Punktem wyjścia do wykładu był obraz Jana Matejki – Upadek Polski. Rejtan.
W drugiej scenie byliśmy świadkami lekcji historii na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie zakończyła próba chóru, na której odśpiewano pieśń „My Pierwsza Brygada”.
Autorem scenariusza i reżyserem była pani Justyna Majchrzak. Chór przygotowała pani Krystyna Leśniewska. Wspaniałymi aktorami byli uczniowie z klasy II D – Dawid Jasiewicz, Michał Gajewicz (skradł serca publiczności jako pani Zosia), Oliwia Kowalczuk, Agata Majkut, Julian Golczewski.

Justyna Majchrzak

IMG_5638IMG_5640