W tym roku szkolnym apel z okazji Święta Niepodległości odbył się już 7 listopada. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Justyny Majchrzak, przygotowali krótki program artystyczny. W pierwszej części reporter przeprowadzał sondę dotyczącą 11 listopada, co pokazało, że nie wszyscy wiedzą, dlaczego to ważna dla Polaków data. W drugiej części przedstawienia przenieśliśmy się na plan filmowy, gdzie pewien reżyser podjął się trudnego zadania ukazania fragmentu historii. W przedstawieniu zaprezentowano z przymrużeniem oka historię Polski w latach 1772 -1918. Najważniejsze wydarzenia tj. rozbiory Polski, insurekcja kościuszkowską, powstania listopadowe oraz styczniowe, I wojna światową i odzyskanie niepodległości ukazane zostały na wesoło, co miało przyciągnąć uwagę i ułatwić zrozumienie tego niełatwego dla młodych widzów święta państwowego. Entuzjastyczny odbiór pozwolił stwierdzić, że cel został osiągnięty. Gratulujemy talentu aktorom, czyli uczniom klas III.