Aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a Nowy Rok – dobrym czasem.
K. I. Gałczyński

22 grudnia w Miejskim Gimnazjum można było poczuć już magiczną, zimową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia w naszej szkole uczniowie z klasy II a oraz II e pod czujnym okiem s. Chrystiany zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe. Zadbano o piękne stroje i scenografię. Oprawę muzyczną zapewnił chór pod opieką p. Krystyny Leśniewskiej, a akompaniament gitarowy p. Artur Hamerling.

Po jasełkach nastąpiło wręczenie nagród za grudniowe konkursy. Panie Anna Kwiatkowska, Małgorzata Tousty oraz Joanna Tousty zorganizowały konkurs „Wigilijne stoły”. Prym wiodła tutaj klasa I c, a najpiękniejsze stoły przygotowali Marcelina Lech ( I miejsce) oraz Julia Lech i Adrian Tyfel.

Następnie wręczono nagrodę dla klasy I d, która zajęła I miejsce w konkursie na wystrój sal „Świąteczny Klimacik”. Konkurs ten zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Justyny Majchrzak. Wręczono również upominki dla „ekipy filmowej”, która wykonała świąteczny teledysk, a byli to: Olga Czajkowska, Natalia Gibuła, Natalia Karska, Klaudia Sadowska, Wojciech Sobieraj oraz Borys Schlegel.

Przewodnicząca SU, Oliwia Michalak, złożyła społeczności szkolnej życzenia świąteczne i obdarowała grono pedagogiczne słodkościami. Na zakończenie życzenia spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku złożyła p. Dyrektor Małgorzata Świątkowska. Następnie uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się na uroczyste klasowe wigilie, na których dzielono się opłatkiem, smakowano rozmaite potrawy, śpiewano kolędy. Spotkania te przebiegały w niezwykle miłej i życzliwej atmosferze.