W piątek i sobotę, 4 i 5 grudnia 2015 roku, w całej Polsce organizowano Świąteczne Zbiórki Żywności, koordynowane przez Banki Żywności. Również w Darłowie, we wszystkich supermarketach, Darłowskie Centrum Wolontariatu po raz kolejny zainicjowało zbieranie darów dla potrzebujących.

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza” działającego przy naszym gimnazjum włączyli się w tę wartościową inicjatywę przyjmując otrzymane od ludzi dobrego serca artykuły spożywcze w sklepie „Biedronka” przy ul. Powstańców Warszawskich. Wolontariusze pomagali pod opieką koordynatora SKW – p. Anny Kwiatkowskiej.

Warto zwrócić uwagę, że 5 grudnia cały świat celebruje Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Podwójnie cieszy fakt, że Ci, którzy w przeddzień „Mikołajek” powinni świętować i odpoczywać, wolą pracować na rzecz drugiego człowieka. To piękne i bardzo szlachetne!

Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel naszych uczniów i podzielili się niezbędnymi artykułami spożywczymi z innymi!