Działające przy Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie koło modelarskie na X Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim im. Wiesława Sawickiego w Gnieźnie, który odbył się 19-20 września zdobyło aż dziewięć wyróżnień w poszczególnych klasach oraz nagrodę „Poznańskie Kozły” przyznaną przez Poznańskie Stowarzyszenie Sportów Modelarskich Hercules za najlepszy model konkursu. Swoje prace wystawiali i wyróżnienia otrzymali juniorzy: Agata Kuriata (uczennica SPnr3), Krzysztof Woszczyk oraz seniorzy, instruktorzy koła Piotr Kuriata i Artur Hamerling.

Natomiast laureatami największego na Pomorzu Zachodnim festiwalu modelarskiego „Paprykarz Szczeciński”, który odbył się 3-4 października zostali trzej juniorzy: Krzysztof Woszczyk, Sebastian Szur (obaj Miejskie Gimnazjum w Darłowie) i Michał Marek (uczeń SP 3) .W kategorii seniorów nagrodzony został instruktor koła – Piotr Kuriata.

Zespół ds. promocji szkoły

papieski-1papieski-3

papieski-1papieski-1