7 maja w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie odbyły się XXXVII Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W porównaniu do eliminacji miejskich, poprzeczka na rozgrywkach powiatowych była zawieszona znacznie wyżej, gdyż wymagano od uczestników rozleglejszej wiedzy nt. pierwszej pomocy (pierwsza pomoc przedmedyczna pod okiem profesjonalnego ratownika medycznego) oraz zastosowania się do przepisów ruchu drogowego w teorii (egzamin) i praktyce (tor przeszkód oraz jazda po mobilnym miasteczku). Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nikola Olchowik, Dawid Jasiewicz, Łukasz Raczkowski, uplasowała się na 3 miejscu. Wielkim sukcesem może pochwalić się również uczeń Miejskiego Gimnazjum – Dawid Jasiewicz, który zdobył I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.