Kacper Krakowiak, uczeń II klasy Gimnazjum Miejskiego w Darłowie, odniósł duży sukces w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Po wygraniu eliminacji szkolnych i przejściu przez kwalifikacje rejonowe wystartował w wojewódzkim etapie konkursu, który odbywał się w Koszalinie. Uzyskał tam znakomity wynik 50 na 60 możliwych punktów, co dało mu tytuł laureata.

Dzięki temu nie będzie musiał pisać części matematyczno – przyrodniczej testu gimnazjalnego oraz zapewnił sobie możliwość dostania się do wybranego liceum. Taki wynik zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ Kacper, jako drugoklasista, musiał we własnym zakresie przerobić materiał z 2 półrocza klasy drugiej i z całej klasy trzeciej. Pomagali mu w tym nauczycielka chemii Pani mgr inż. Anna Kwiatkowska i tata, również mgr chemii. Warto dodać, że Kacper poszedł w ślady swojego starszego brata, który 7 lat wcześniej również był laureatem tego konkursu.

Przed Kacprem następny konkurs chemiczny, tym razem organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Koszalinie. Kacprowi gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w następnych konkursach.