Sukces koła modelarskiego przy Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie w III Ogólnopolskim Bałtyckim Festiwalu Modelarskim.

Festiwal odbył się w dniach 30.05 – 1.06. Gimnazjalne koło modelarskie wzięło w nim udział prawie w komplecie. We wszystkich klasach festiwalowych przyznawano po trzy równorzędne wyróżnienia dla seniorów i dla juniorów. Wyróżnienie w kategorii juniorów zdobyli: uczeń klasy I Miejskiego Gimnazjum – Krzysztof Woszczyk za model samolotu w skali 1/72 Newport oraz uczeń klasy II Dawid Białek za model czołgu T – 90 w skali 1/35. Uczeń klasy III Chrystian Klockowski uzyskał natomiast wyróżnienie już w kategorii seniorów za wykonanie wozu bojowego Bradley w skali 1/35.

W festiwalu wzięli również udział instruktorzy koła modelarskiego, Piotr Kuriata zasiadł wśród jurorów-również otrzymał wyróżnienie w kategorii pojazdy SF- skala łączona za pojazd Sentinel, Artur Hamerling natomiast uzyskał nagrodę ufundowaną przez Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu za najlepszy model nawiązujący do obrony Wybrzeża w roku 1939 – dioramę Oksywie 1939, a także wyróżnienia za powyższą dioramę oraz modele krążownika USS Helena w skali 1/700 i pancernika SKS Koenig w skali 1/350.
Koło modelarskie przy Miejskim Gimnazjum w Darłowie działa już od roku, skupia dwóch instruktorów oraz siedmiu uczniów gimnazjum. Na zajęcia przychodzą również zainteresowani darłowscy modelarze. Zajęcia odbywają się w gimnazjalnej świetlicy. W zimie bieżącego roku koło przeprowadziło dla darłowskiej młodzieży warsztaty modelarskie na Zamku. W celu pozyskiwania modeli i materiałów koło współpracuje z firmami i sklepami modelarskimi. Modelarze od kilku miesięcy przygotowywali się do koszalińskiego festiwalu. Powrócili z niego bogatsi o nowe doświadczenia a także o wielki zestaw nagród, z zapałem do dalszej pracy.