9 maja, z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej, w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu przy ul. Bogusława X odbyło się spotkanie otwarte z weteranami działań militarnych z lat 1939-1945.

Udział w miejskich obchodach Dnia Zwycięstwa wzięli: Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzata Świątkowska, Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Justyna Majchrzak wraz z Przewodniczącym Dawidem Jasiewiczem oraz harcerze z 13. WDH „Szare Szeregi”.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, którym uczczono pamięć wszystkich ofiar terroru „czasu pogardy”. Moderatorem spotkania był dr Zbigniew Mielczarski, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych darłowskiego ratusza. Wydarzenie to było wyjątkową lekcją historii. Spotkaniem pokoleń, nauką i podkreśleniem istoty najważniejszych ludzkich wartości.