Od tego poniedziałku, to znaczy od 17 listopada, młodzież, nauczyciele i rodzice za sprawą Doroty Zawadzkiej być może, tak jak ona, polubią początek nowego tygodnia, tygodnia nowych planów
i wyzwań.

Wizytę w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie Dorota Zawadzka- nauczycielka klas I-III, doktor psychologii, wykładowca warszawskich uczelni, współpracownik Rzecznika Praw Dziecka, ambasadorka akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, „Bicie jest głupie”, „Kocham nie biję.”, „Kocham reaguję” współautorka projektu „Bezpieczne media, a przede wszystkim uwielbiana przez miliony telewidzów Superniania rozpoczęła od spotkania z kadrą nauczycielską. Panowała miła, przyjazna atmosfera. Mottem przesłania do nauczycieli były słowa Janusza Korczaka: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Pani Dorota wielokrotnie podkreślała, że zawód nauczyciela, który jest jej doskonale znany, to wielka misja
i odpowiedzialność za ukształtowanie młodego człowieka, dlatego przestrzegała przed stereotypami
i zagrożeniami dla współczesnej szkoły i rodziny.

Po krótkiej przerwie na dużej sali gimnastycznej bez obecności pedagogów Superniania spotkała się
z młodzieżą klas I- III. Tematów poruszanych w rozmowie nie znam, ale gimnazjaliści po spotkaniu byli panią Dorotą oczarowani.

Po południu odbyło się spotkanie z darłowskimi rodzicami, na którym pani psycholog uświadamiała rodzicom, że dziecko w swoje dorosłe życie przenosi sytuacje zaobserwowane w domu rodzinnym. Podkreślała, jak ważne dla każdego człowieka, a szczególnie dla dziecka, obojętnie, w jakim jest wieku, są słowa: „ Kocham cię, jestem z tobą, jesteś mądry/ mądra, możesz zawsze na mnie liczyć”
i to, że z dzieckiem warto rozmawiać na wszystkie tematy, a przede wszystkim bezwzględnie znaleźć czas tylko dla niego.. W każdej turze spotkań z mieszkańcami Darłowa pani Dorota Zawadzka odpowiedziała na wszystkie zadawane pytania.

Pani Doroto, gratulujemy przyznanego niedawno Orderu Uśmiechu, dziękujemy za serdeczność
i profesjonalizm i zapraszamy do kolejnych odwiedzin naszego nadmorskiego miasteczka.
Aha, proszę nie zapomnieć o naszym gimnazjum.

Ewa Majdańska

IMG_5638IMG_5640
 
 

 

 

 

 

IMG_5648IMG_5645
 
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643
 
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643

papieski-1