Na dobre rozpoczęcie ferii zimowych uczniowie naszego gimnazjum mogli obejrzeć najnowszy film Mariusza Paleja „Za niebieskimi drzwiami”. Atrakcją było także spotkanie z reżyserem i możliwość zadania pytań. Mariusz Palej urodził się 15 stycznia 1970 w Krakowie. Jest znanym operatorem filmowym i telewizyjnym, realizatorem wizji i światła oraz operatorem i samodzielnym realizatorem krótkich form filmowych|: wideoklipów i reklam. Produkcja Mariusza Paleja jest wyjątkowym filmem polskiego kina familijnego, gdyż nie odbiega od współczesnych standardów światowego rynku pod względem efektów. Także akcja wciąga młodego widza w świat fantastyki, horroru ale i świat emocji, uczuć. Uczniowie po obejrzeniu mieli wiele pytań dotyczących produkcji i powstawania filmu oraz przesłania, jakie niesie ze sobą „Za niebieskimi drzwiami”. Dziękujemy jeszcze raz panu Mariuszowi za wspólne oglądanie filmu i rozmowę. Z niecierpliwością czekamy na kolejny film.
IMG_3586
IMG_3605
IMG_3594
IMG_3601
IMG_3602
IMG_3608