30 września na zaproszenie Zespołu ds. Promocji Szkoły do naszej szkoły przybył pan Andrzej Lewandowski, poseł na Sejm RP. Spotkanie odbyło się w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie pod opieką p. Justyny Majchrzak i p. Angeliki Kuriaty. Uczestnikami były klasy III C oraz III D,
a także członkowie koła dziennikarskiego.

Pan poseł w przystępny sposób opowiedział młodzieży o zasadach funkcjonowania polskiego sejmu, pracach komisji sejmowych, przybliżył proces ustawodawczy. Uczniowie mieli możliwość zadać pytania dotyczące nurtujących ich problemów, na które pan Lewandowski starał się, jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć. Zainteresowaniem cieszyły się też wspomnienia szkolne
i kariera zawodowa pana posła. Pan Lewandowski mówił również o potrzebie kształtowania
w sobie patriotyzmu lokalnego, interesowania się sprawami publicznymi, polityką naszego państwa. Podkreślał, jak ważne jest uczestnictwo młodych ludzi w życiu społecznym, bo tylko w ten sposób można mieć wpływ na wygląd i funkcjonowanie swojego miasta, regionu.

Justyna Majchrzak

IMG_5638IMG_5640
 
 

 

 

 

 

brakIMG_5645
 
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643
 
 

 

 

 

 

IMG_5638IMG_5640

papieski-1