24 października 2014r. w szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Jego niezwykłość polegała
na tym, że miało miejsce w późnych godzinach wieczornych, a bohaterami były… duchy i te znane
z literatury, i te filmowe.
Jesienny wieczór zorganizowali uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawcami. Zadbali o nastój spotkania, przebierając się w odpowiednie stroje. Na początku w blasku świec i wyświetlaczy komórkowych odczytano z podziałem na role dramat Adama Mickiewicza „Dziady” cz. II.
To zetknięcie się z duchami lekkimi, ciężkimi i pośrednimi wywołało w nich nie strach, ale wilczy apetyt. Po zjedzeniu wielkiej, amerykańskiej pizzy wszyscy zasiedli do kolejnego spotkania
z duchami, tym razem z tymi z amerykańskiego horroru. Niestety, straszne duchy wzbudziły tylko śmiech wśród gimnazjalistów. Wysiłki charakteryzatorów spełzły na niczym. Duchy zostały wyśmiane. Drugi horror wzbudził już należytą uwagę. Jednakże i tak największe i najgłośniejsze krzyki dobiegały ze szkolnego korytarza, gdzie uczniowie sami siebie straszyli. Takich okrzyków przerażenia w szkolnych murach nie słyszano nawet przed niespodziewaną klasówką.
Wieczór zakończył się przed północą, a uczniowie z duchami na ramieniu bezpiecznie wrócili do domów.

Alina Grykień-Polańska

DSC04083DSC04077