4 listopada gościem w naszej szkole był Pan Arkadiusz Klimowicz, burmistrz miasta Darłowo. Spotkanie zorganizowane było przez Zespół d/s Promocji Miejskiego Gimnazjum, panie Małgorzatę Brzozowską, Angelikę Kuriatę oraz Justynę Majchrzak i odbyło się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Uczestnikami były klasy III D i III A.

Pan burmistrz przeprowadził ciekawą lekcję dotyczącą samorządu terytorialnego, omówił kompetencje Rady Miasta, zadania burmistrza, wyjaśnił, co zawiera Statut Miasta Darłowa, przybliżył ustawę o samorządzie gminnym.

Uczniowie mogli zadać pytania. W szczególnie interesujący sposób pan burmistrz opowiadał o plusach i minusach pełnienia funkcji gospodarza miasta, zachęcał też młodzież do aktywności społecznej i większego zainteresowania, tym co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, mieście, regionie.

Justyna Majchrzak