Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą dojeżdżać rowerami do szkoły.

W ramach pilotażowego programu Budżet Obywatelski, w którym mieszkańcy decydują
o przeznaczeniu części lub całości budżetu miasta, do Urzędu Miasta Darłowo wpłynęło 11 projektów. Po dokonaniu oceny formalno-prawnej zespół wybrał ich 9.
Jeden z nich może nam szczególnie posłużyć i przyczynić się do aktywniejszego korzystania
z dojazdów do szkoły rowerami. Projekt pod tytułem PARKING ROWEROWY-CENTRUM DARŁOWA to propozycja montażu w bliskiej okolicy naszej szkoły stojaków rowerowych, których tak bardzo uczniom brakuje.

W szkole podstawowej dojazdy do szkoły rowerami były i są nadal tak popularne, że w szybkim czasie powstał tam piękny parking ze stojakami, gdzie można bezpiecznie przypiąć jednoślady.
Z uwagi na specyficzną lokalizację naszej szkoły oraz brak możliwości pozostawienia roweru,uczniowie gimnazjum zaprzestali dojazdów nimi na zajęcia. A szkoda, bo każda chwila aktywności sportowej w tym wieku jest cenna.

Teraz jednak pojawiła się duża szansa, że miejsce na parking znajdzie się nieopodal szkoły, dokładniej przy budynku ratusza. Pomysł ten cieszy się dużym poparciem wśród uczniów, dlatego zainteresowanych powstaniem ROWEROWEGO PARKINGU- CENTRUM DARŁOWA zachęcamy do oddania głosu na ten projekt.

Głosowanie rozpocznie się 3.11.2014 r. w formie tradycyjnej papierowej oraz elektronicznej pod wskazanym na stronie UM Darłowo adresem e-mail.

Każdy mieszkaniec Darłowa, który ukończył 16 lat może zagłosować jednorazowo na 5 wybranych przez siebie projektów, po jednym głosie na każdy z nich.

Więcej o projektach: http://budzet.darlowo.pl/index.php/aktualnosci/9-bo-darlowo/61-ocena-formalno-prawna-projektow-bona-rok-2015