Tradycyjnie podczas Wielkiego Tygodnia w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza odbyły się rekolekcje wielkopostne, zorganizowane w pobliskim Kościele Najświętszej Maryi Panny w Darłowie. Tegoroczne nauczanie trwało od 21 do 23 marca 2016 roku.

W tym roku cykl prelekcji nt. grzechu i sylwetek świętych: Franciszka z Asyżu i Maksymiliana Kolbe poprowadził o. Robert Twardokus z Gdańska. Podczas uroczystej Mszy Świętej, w której udział wzięła cała społeczność szkoły, delegacja uczniów podziękowała Ojcu Franciszkanowi za ciekawe i zmuszające do refleksji wykłady.

Po Eucharystii dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzata Świątkowska dziękując o. proboszczowi za zorganizowanie rekolekcji, złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom wesołych Świąt Wielkanocnych.