Człowiek jest wielki… nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

W środę 11 maja 2016 r. w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicz w Darłowie, z okazji przypadającego 5 maja Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, odbyła się już po raz ósmy zabawa sportowo – integracyjna. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom różnorodności osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które utrudniają prowadzenie normalnego życia.

Na zabawę, której gospodarzami byli uczniowie klasy 3A i 1E, zaproszono osoby niepełnosprawne działające w klubie Niezapominajka przy MOPS W Darłowie wraz z opiekunami, podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół na Terenie Ziemi Darłowskiej i Gmin Ościennych, niepełnosprawnych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Tocha i p. Miłosławem Borowskim oraz niepełnosprawnych uczniów naszego Gimnazjum. Goście stawili się bardzo licznie

Przybyłych gości powitały p. Ewa Jaźwińska – nauczycielka MG oraz Dyrektor Miejskiego Gimnazjum Małgorzata Świątkowska. Zabawa rozpoczęła się od tanecznej rozgrzewki i energetycznego pokazu tańca Darłowskiego Studia Taneczno-Wokalnego pod kierunkiem p. Dariusza Chimko. Dała ona wszystkim wiele pozytywnej radości i energii. Uroczystość uświetnił również występ absolwentki szkoły –Magdaleny Jarzynki.

Następnie goście ruszyli do konkurencji sportowych przygotowanych przez p. Elwirę Romaniuk i p. Natalię Surgiel. Mogli oni sprawdzić się w pięciu konkurencjach sportowych oraz zakręcić kołem zagadek.

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród, a po nich wspólna zabawa przy muzyce. Emocje oraz wrażenia były ogromne.

To majowe święto było okazją do integracji, wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni. Wszyscy manifestowali swoją solidarność, zrozumienie i chęć pomocy. Cel zabawy został osiągnięty. Niepełnosprawni wychodzili uśmiechnięci i usatysfakcjonowani a uczniowie zadowoleni z efektu swoich starań.

Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, by uśmiech zagościł na wielu twarzach.

Bardzo dziękujemy sponsorom:

1.       Burmistrzowi Miasta Darłowa – Panu Arkadiuszowi Klimowiczowi;
2.       Panu Dariuszowi Kosowi – właścicielowi restauracji Bagatella;
3.       Państwu Jolancie i Andrzejowi Strusiom – właścicielom pizzerii Pinokio;
4.       Państwu Monice i Januszowi Szymańskim – właścicielom hotelu ,,Lidia” i ,,Senator”;
5.       Panu Ryszardowi Romaniukowi – właścicielowi baru Plażowa 11;
6.       Panu Piotrowi Jaźwińskiemu;
7.       Panu Łukaszowi Brzozowskiemu;
8.       Panu Bogdanowi Budzarowi –właścicielowi Pierogarni Beni;
9.       Pani Elżbiecie Karyś- Jarzynce – właścicielce salonu kosmetycznego;
10.     Panu Tomaszowi Koczanowi – właścicielowi sklepu z artykułami rolno – spożywczymi;
11.     Panu Rafałowi Herbeciowi – właścicielowi baru Bon Apetit;
12.     Pani Katarzynie Tarnionek – właścicielce zakładu fryzjerskiego Kraina Fryzur;
13.     Pani Mirosławie Jankowskiej właścicielce restauracji Stary Spichlerz;
14.     Pani Krystynie i Andrzejowi Niedzielskim- właścicielom cukierni Rumcajs;
15.     Pani Ewie Szprendałowicz- właścicielce kwiaciarni „Pasja”;
16.     Pani Ewie Ostrowskiej- właścicielce agencji PZU;
17.     Pani Dorocie Stejbach- Tomaszewskiej – właścicielce agencji WARTA.

Zespół ds. promocji szkoły