23 maja w naszej szkole odbyła się zabawa sportowo- integracyjna „Razem Raźniej”. W maju w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Ustanawiając święto osób niepełnosprawnych, chciano podkreślić, że niepełnosprawność fizyczna lub intelektualna, jak też kolor skóry, płeć lub poglądy polityczne nie mogą być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.
Celem imprezy sportowo- integracyjnej „Razem Raźniej”, która już od 10 lat gromadzi młodzież gimnazjum i osoby niepelnosprawne, jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które utrudniają prowadzenie normalnego życia.
Spotkanie wzbogaciły- występ muzyczny Justyny Jazowskiej i Kamila Łusiaka, recytacja wierszy przez Karola Gościniaka i Gabora Struka oraz taneczna rozgrzewka w wykonaniu uczennic z klasy 2D. Konkurencje sportowe przygotowane przez p. Agatę Woźniak i prowadzone przy pomocy uczniów klasy 2C sprawiły wiele radości zaproszonym gościom. Słodki poczęstunek oraz upominki były możliwe dzięki hojności sponsorów- burmistrza miasta- p. Arkadiusza Klimowicza, p. Dariusza Pawlaczyka – dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, p. Dariusza Kosa – właściciela baru Palisada, p. Tomasza Koczana– Warzywa i Owoce, właścicielki pizzerii Pinokio – p. Jolanty Struś, właściela Pierogarni – p. Bogdana Budzara, właścicielki zakładu fryzjerskiego „Kraina Fryzur”- p. Katarzynie Tarnionek, właściciela baru Bon Appetit- p. Rafała Herbecia oraz p. Ryszarda Romaniuka- właściciela Baru Plażowa 11. Dziękujemy!

Fotografia- dzięki uprzejmości p. Katarzyny Tochy, Dominiki Kurek oraz Róży Rybarczyk.