„…Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach.”

W środę 6 maja 2015r. w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie, z okazji przypadającego 5 maja Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, odbyła się już po raz szósty zabawa sportowo – integracyjna.
Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom różnorodności osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które utrudniają prowadzenie normalnego życia.

Na zabawę, której gospodarzami byli uczniowie klasy 2A, zaproszono osoby niepełnosprawne działające w klubie Niezapominajka przy MOPS W Darłowie wraz z opiekunem p. Beatą Porębską, podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół na Terenie Ziemi Darłowskiej i Gmin Ościennych, niepełnosprawnych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz
z wychowawcami: p. Katarzyną Tocha i p. Miłosławem Borowskim oraz niepełnosprawnych uczniów naszego Gimnazjum. Goście stawili się bardzo licznie.

Przybyłych gości powitały p. Ewa Jaźwińska – nauczycielka MG oraz Dyrektor Miejskiego Gimnazjum Małgorzata Świątkowska. Zabawa rozpoczęła się od energetycznego pokazu tańca uczennic naszej szkoły pod kierunkiem p. Elwiry Romaniuk. Dał on wszystkim wiele pozytywnej energii.

Następnie goście ruszyli do konkurencji sportowych przygotowanych przez p. Agatę Woźniak. Mogli sprawdzić się między innymi w rzucaniu piłką do koła ratunkowego, trafianiu w płotek po koźle, przejściu toru przeszkód dla kelnerów. Wiele radości sprawiła konkurencja „Znajdź przedmiot” i „Nić Ariadny”. Uroczystość uświetnił występ muzycznego zespołu integracyjnego z MG pod kierunkiem p. Artura Hamerlinga i p. Angeliki Kuriaty.

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród. Emocje oraz wrażenia były ogromne.
To majowe święto było okazją do integracji, wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni. Wszyscy manifestowali swoją solidarność, zrozumienie i chęć pomocy.
Cel zabawy został osiągnięty. Niepełnosprawni wychodzili uśmiechnięci i usatysfakcjonowani,
a uczniowie zadowoleni z efektu swoich starań.

Bardzo dziękujemy sponsorom:
Burmistrzowi Miasta Darłowa – Panu Arkadiuszowi Klimowiczowi,
Panu Dariuszowi Kosowi – właścicielowi restauracji Bagatella,
Państwu Jolancie i Andrzejowi Strusiom – właścicielom pizzerii Pinokio,
Państwu Gabrieli i Adamowi Makarskim – właścicielom cukierni „Makarscy”,
Panu Ryszardowi Romaniukowi – właścicielowi baru Plażowa 11,
Pani Lilli Kendzia – właścicielce sklepu BaTo,
Pani Elżbiecie Jarzynce – właścicielce salonu kosmetycznego,
Panu Tomaszowi Koczanowi – właścicielowi sklepu z artykułami rolno – spożywczymi,
Panu Rafałowi Herbeciowi – właścicielowi baru Bon Apetit,
Pani Katarzynie Tarnionek – właścicielce zakładu fryzjerskiego Kraina Fryzur,
Pani Mirosławie Jankowskiej z Centrum Handlowego Słoń i restauracji Stary Spichlerz,
Firmie sieciarskiej Baltic Net,
Panu Piotrowi Masłowskiemu – właścicielowi firmy Ericus,

Zespół ds. promocji szkoły

IMG_5638IMG_5640
 
 

 

 

 

 

brakIMG_5645
 
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643
 
 

 

 

 

 

IMG_5635IMG_5643

papieski-1