16 kwietnia 13 Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska wyjechała na rajd do Warszawy na konkurs piosenki harcerskiej „Wiosenne Czarowanie”.
Pierwszego i drugiego dnia zapaliliśmy znicze na kwaterach żołnierzy poległych za Ojczyznę, harcerzy Szarych Szeregów oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej na cmentarzu Powązki Wojskowe. Był to czas zadumy nad naszym życiem harcerskim i nad tym ile ludzie musieli poświęcić w czasach Powstania Warszawskiego, abyśmy mogli teraz godnie żyć. Następnie poruszając się z zachwytem komunikacja miejską udaliśmy się na Pawiak, skąd po chwili ruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Będąc tam mogliśmy zobaczyć i poczuć, jak to było podczas Powstania. Oglądaliśmy wywiady z kombatantami, czytaliśmy wiele sprawozdań oraz widzieliśmy rekonstrukcje 3D Warszawy w popiołach.
Trzeciego dnia udaliśmy się do Legionowa na konkurs, w którym brało udział wielu utalentowanych ludzi. Dnia czwartego po Mszy Świętej odprawianej przez tamtejszego biskupa, razem z całym Legionowem tańczyliśmy Belgijkę na Rondzie Piłsudzkiego. Poznaliśmy tam wielu wspaniałych ludzi, poznaliśmy lepiej siebie samych i harcerzy z drużyny oraz zżyliśmy się z naszymi biszkoptami (tak mówimy na harcerzy bez Przyrzeczeń ). Pomimo tego, że nie udało nam się zająć żadnego miejsca na podium, to i tak byliśmy zadowoleni ze spędzonego czasu w Legionowie. Tego ostatniego dnia naszej wycieczki postanowiliśmy udać się pod Arsenał i do Mauzoleum na Alei Szucha.
Oczywiście wyjazd nie mógł odbyć się bez odwiedzenia centrum handlowego, gdzie spędziliśmy trochę czasu. Kilka godzin później byliśmy już na Dworcu Centralnym, skąd o godzinie 23.40 wyjechaliśmy z Warszawy pełni emocji i nadziei, że niedługo znów wrócimy do tego pięknego miasta a nasze zabawne i pełne uśmiechów wspomnienia znów powrócą.

Z pozdrowieniami 13DWDH BANG BANG i do przodu
Dh Andżelika Sawicka

papieski-1papieski-3

 

 

 

 

papieski-1papieski-3

 

 

 

 

papieski-1papieski-3

 

 

 

 

papieski-1